Ловля сазана

Через тиждень після нересту сазана, починається основний сезон його лову. Найуспішніша ловля спостерігається в теплі місяці при температурі води від 18 до 26°С. При похолоданні і зниження температури води, клювання починає затухати, а у вересні - жовтні повністю припиняється.
Ловля сазана, безперечно, займає перше місце по захопливості серед коропових риб. Рибалка повинен добре знати звички сазана, вивчити особливості водойми, з'ясувати місця стоянки риби та шляхи її виходу на годівлю. Зрозуміло такі умови поширюються на тих хто хоче першокласний клювання. Новачкам же відразу все знати не обов'язково, - з часом це прийде.
Стоянки невеликих зграй сазана можна виявити за чавканью. Чмоканью і характерною грі в заростях очерету й водоростей. Вночі, у пошуках їжі, сазан заходить у дрібні заводи і затони, зарослі травами. Гра сазана - це головний орієнтир у пошуках його лову. Якщо ви почули в ранковій тиші плескіт і тут же дзвінкий ляпас, це грає сазан. Іноді можна спостерігати як великий сазан вистрибує з води і робить «свічку».
У річці сазана можна знайти поблизу русла, біля крутих берегів, а якщо річка не дуже широка, то й у самому руслі, на слабкій течії у глинистого дна. В озерах сазан любить такі ж місця, як і короп. Шляхами виходу і повернення на стоянку сазана є - сідловини між глибинами, підводні пагорби, миси вище заток і затонів, межі мілин, глибокі протоки зі зворотною течією і нерівні ділянки з великим камінням.
Ловля сазана
Коли обираєте місце для лову, віддавайте перевагу ділянкам з ламаним рельєфом дна, який йде уступами, свалами, глибиною 2 - 6 м, враховуйте так само зручність виведення.
Найкраще ловити з привадою, в якості якої гарні різні макухи, мелене м'ясо і т. д. Спосіб закидання привади залежить від сили течії, якщо протягом сильне, то закидати треба або в сітчастому мішку, або в грудці глини, якщо ж протягом зовсім слабке, то можна просто покидати приваду в то місце де збираєтеся ловити.
Під час пошуку їжі сазан користується не тільки зором, але і дотиком і смаковими рецепторами. В період цвітіння води і в каламутній воді сазан погано бачить, але це не заважає йому посилено годуватися. Будь-яку їжу, якщо тільки це не водорість або живий корм, бере обережно, довго смакує її не ковтаючи, і трохи що не так, миттєво випльовує її. Однак голодний сазан, особливо при боротьбі з конкурентом, харчі вистачає не роздумуючи.
Сазан дуже чутливий до звуку. Необережний рух або дія може надовго налякати його. Сазан часто вистрибує з води і виразно бачить усе навколо, так що треба дотримуватися маскування.
На водоймах середньої смуги і півдня країни сазана ловлять за допомогою поплавковою вудки, закидушкой і донкою, переважно з берега. Вудочка повинна бути довгою, досить міцною, маківка повинна добре пружиниться. При установки вудки, розміщуйте її так, приманка і близько метра леки лежали на дні, сазан дуже підозріло ставиться до спускається вертикально волосіні.
Якщо погода тиха і спокійна, то можна застосовувати невелике грузило, наприклад 3 дробинки №3. Щоб покласти волосінь на дно, прикріпіть ще одне таке ж грузило на відстані метра від інших. Поплавок вибирайте як можна легше і чутливіші, щоб сазан не відчув опору при взятті приманки, інакше схід не минаємо. Вибирайте колір волосіні в залежності від кольору дна. Для невеликих сазанів, діаметр беріть 0,3 - 0,5, а для великих прикріплюйте волосінь товщі. Чим досвідченіша рибалка, тим більш тонку волосінь він собі може дозволити. Тонка, малопомітна волосінь має величезне значення при лові обережного сазана.
Гачки для лову сазана, вибирайте самі міцні, з коротким або середнім цівкою. Для середнього розміру риби беруть № 7 - 10, а для більш великої - до №14. Завжди стежте за гостротою жала, за необхідності не забувайте підточувати. Якщо сазан тримається на значній відстані від берега, то краще використовувати донку з довгим вудлищем або поплавцевою вудкою з довгою волосінню і важким грузилом. При лові великих сазанів краща біжить оснащення.
Ловля сазана вимагає великої посидючості і витримки. Великий сазан клює далеко не часто. Кращий час для лову сазана - ранкова зоря, не менш інтенсивного клювання спостерігається у вечірні години. В похмуру погоду, сазан може добре ловитися на протязі всього дня. Поліпшення клювання сазана відбувається при сталому тиску і слабкому вітрі.
Приходити до водойми треба ще до сходу сонця, і все має бути приготовлено два почнеться світанок, і сам рибалка повинен бути не відрізнити від навколишньої тиші.
В сутінки поплавця не видно. В цей час сазан клює сміливо, без пересторог, і його покльовки дуже добре помітні за согнувшемуся кінчика вудлища. Деякі рибалки не можуть витримати довгий час бездіяльності, у них виникає бажання перекинути вудку в інше місце. На світанку, коли клює особливо великий сазан, від таких дій слід утриматися і запастися терпінням. Воно буде неодмінно винагороджено.
Клювання сазана можна іноді передбачити. Так само як лящ, сазан в місцях годівлі оббирає в косяки, і їх наближення часто супроводжується сплесками. Іноді. Коли вони заявляють про себе більш бурхливо, можна побачити вистрибують з води риб. Іншими провісниками клювання можуть служити спливаючі дрібні бульбашки. Вони спливають то там, то тут, а іноді і цілий ланцюжок бульбашок показує напрямок руху косяка.
Характер клювання сазана залежить від виду приманки і ступеня ситості риби. Звичну приманку, голодний сазан бере рішуче і без роздумів, він відразу ж топить поплавок. Іноді поплавок так швидко ховається під водою, що рибалка навіть не встигає зреагувати. Але в більшості випадків, сазан обережно торкає приманку, не залишаючи її в спокої. В цей час поплавок здригається, заспокоюється і знову здригається. Такі проби на зуб повторюються декілька разів, і якщо сазану сподобалася приманка, то поплавець ледь помітно відходить в сторону і потім швидко занурюється у воду. Бувають і такі випадки, що поплавок після смикання заспокоюється, а після 5 - 10 хвилин різко йде під воду. Без попередньої гри. Для сазана характерна затяжна покльовка і рибалці не варто поспішати міняти приманку, якщо тільки її не об'їла підійшла дрібна риба.
Виважування сазана супроводжується гострими переживаннями рибака. Сазан дуже сильно і шалено опирається. Бувають випадки коли сазани у відчайдушних ривках, розривали собі губи, але все таки йшли. Особливо небезпечним для вудки буває перший ривок ліпшій риби. У цьому ривку сазан може легко зламати вудилище або потягти його під воду. Від таких випадків краще застрахуватися, прив'язавши вудку мотузкою до вбитого в землю кілочки або товстого кореня куща.
У цьому випадку сазан не зможе потягти снасть під воду, але вберегти її від поломки даний спосіб не зможе. Єдиним порятунком у такому разі може бути звичайна котушка з фрикційним гальмом.
Виважування сазана не терпить зволікань, при підсіканні він дає такий темп боротьби, що легко загубитися.
Давати поради з приводу виведення сазана марно, з-за його характеру пристосовуватися треба на ходу.
Пам'ятайте лише основні прийоми у виведенні: не ослабляйте волосінь, тримайте її завжди натягнутою, не подтаскивайте відразу близько до берега, не допускайте його до укриття, де він може застрягти або зачепити і заплутати волосінь, але справа в тому що сазан дуже витривалий, і довго може мучити рибалки. Він демонструє відмінні здібності різкого маневрування та розвитку швидкості. Тут вже все залежить тільки від вас, від вашої винахідливості і може бути від везіння.
Сазан є відмінним пригуном, але на глибоких місцях він свічки не робить. Сюрприз він може дати, коли опиниться в садіку і здається що до кінця виснажений, але варто трохи розслабитися і сазан робить сальто, перекидає підсак, рве волосінь і залишаються лише спогади від бурхливої боротьби. Для того щоб не допустити цього моменту, веди сачок з рибою під водою і завжди будьте напоготові, до тих пір поки сазан вже не зможе піднести вам сюрприз.